tel.: 534 608 624     e-mail: sklep@panelowe.com.pl

Pytania i odpowiedzi

Zastanawiasz się jaki panel tapicerowany lub wezgłowie wybrać? Jak przebiega proces realizacji zamówienia? Czy są jakieś dodatkowe opcje dostępne dla naszych klientów? Sprawdź najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli Twojego pytania nie ma na liście. Skontaktuj się z nami

Pytania i odpowiedzi

Lista pytań i odpowiedzi (F.A.Q)

1. Jak najlepiej zamontować panele tapicerowane?

Panele tapicerowane są stosunkowo lekkim produktem, dlatego polecamy przyklejać je do ściany, deski lub podłoża na klej montażowy. Możliwy jest również montaż paneli na rzepy, jednak nie polecamy tego rozwiązania w miejscu, w którym o panele będziemy się często opierać oraz w pokojach dziecięcych.

2. Jak policzyć wymiar paneli do tapicerowanej wnęki?

Kupując panele tapicerowane do wnęki, wymiary paneli podają Państwo na podstawie pomiarów wnęki (szerokość i wysokość w centymentrach). Nic Państwo nie odejmują ani nie dodają. Prosimy jedynie by w zamówieniu podać nam wymiar wnęki, wtedy podczas wykonywania paneli, my dopasujemy wymiary, tak by panele idealnie pasowały.

3. Czy zagłówek (wezgłowie) również najlepiej montować na klej?

Jeśli chodzi o duże produkty jakimi są zagłówki i wezgłowia, to w ich przypadku polecamy zarówno montaż na klej, jak i na kryte szczepy tapicerskie. W przypadku montażu zagłówka na szczepy: jedną część szczepu, my montujemy do Państwa zagłówka już na etapie jego wykonywania, a jego drugą część Państwo mocują do ściany i na tak przymocowane szczepy wieszają swój zagłówek.

4. Czym różnią się materiały welurowe i strukturalne?

Materiały welurowe są miłe i przyjemne w dotyku oraz cieniują się z włosem. Natomiast materiały strukturalne, czyli plecione mają wyraźną fakturę oraz splot.

5. Czy kupując panele z pikowaniem konieczne jest także zwiększenie jego grubości?

Wykonywane przez nas panele mają standardową grubość ok. 3cm. W przypadku pikowania nie ma konieczności zwiększania grubości panelu do 5cm. Zwiększenie grubości panelu, przy jego pikowaniu spowoduje, że pikowanie będzie głębsze i bardziej wyraziste, dlatego też zwiększenie jego grubości lub też nie jest związane z efektem wizualnym, który chcemy uzyskać.

6. Czy panel tapicerowany może służyć jako siedzisko?

Oczywiście, wykonywane przez nas panele tapicerowane idealnie sprawdzają się również jako siedziska. W przypadku, gdy zamówiony panel ma służyć właśnie, jako siedzisko, sugerujemy zwiększenie jego grubości do 5cm, tak by komfort użytkowania był znacznie wyższy.

7. Czy wykonują Państwo również zagłówki na indywidualny wymiar?

Oczywiście. Naszej panele, wezgłowia oraz zagłówki (każdy nasz produkt) wykonywany jest specjalnie na Państwa zamówienie, w związku z czym możemy dostosować jego wymiar z dokładności do 1mm. W celu takiego zamówienia prosimy o wiadomość e-mail lub kontakt telefoniczny.

8. Czy pufa może mieć inną wysokość, a co za tym idzie głębokość skrzyni?

Oczywiście, nasze pufy oraz ławeczki robimy ręcznie, na Państwa zamówienie, dlatego bez żadnego problemu możemy zmienić każdy ich wymiar, tak by idealnie sprostały Państwa oczekiwaniom.

9. Mam w domu mebel i znam nazwę tkaniny czy mogę wykonać u Was panele z takiego samego materiału?

Nie zmieniamy nazw tkanin, a co z tego wynika stosujemy takie, jak ich producenci lub importerzy. Jeśli producent posiadanego mebla również stosuje taką praktykę, to mogą poszukać Państwo nazwy tkaniny w naszych produktach. Jeśli nie będziemy mieli szukanej przez Państwa tkaniny w naszej podstawowej ofercie, prosimy o kontakt, wtedy sprawdzimy czy mamy możliwość wykonania produktu z wybranej przez Państwo tkaniny.

10. Czy mogę otrzymać od Państwa próbki tkanin?

Oczywiście, gdy nie są Państwo pewni, co do rodzaju tkaniny lub jej koloru mogą zakupić Państwo u nas próbki tkanin, tak by wybór był łatwiejszy.

11. Czy po dokonaniu zamówienia mogę jeszcze wprowadzać zmiany w wymiarach lub kolorach?

Po dokonaniu przez Państwa zamówienia, staramy się jak najszybciej przekazywać je do realizacji, więc wprowadzanie istotnych zmian, takich jak wymiary, niestety, nie jest już możliwe. Jeśli chodzi o zmianę koloru zamówionego produktu, wszystko zależy na jakim etapie realizacji jest Państwa zamówienie, dlatego w takim przypadku prosimy o kontakt poprzez e-mail lub telefon.


Zapraszamy do zakupów, Zespół Panelowe.com.pl

szybka dostawa

Szybka dostawa

duży wybór paneli tapicerowanych

Duży wybór paneli tapicerowanych

niskie ceny

Atrakcyjne ceny

wzory

Ciekawe wzory

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium